4th Molokiya Lviv Half Marathon відзначився рекордами траси та рекордною кількістю учасників

4th Molokiya Lviv Half Marathon вже вчетверте став найбільшою біговою подією всієї Західної України у самісінькому серці Львова!

Понад три з половиною тисячі учасників вийшло на старт всіх дистанцій, що на тисячу більше за тогорічний показник, на основній же дистанції півмарафону стартувало 1653 учасників, що також є рекордом для Львова. Перемогу на основній дистанції з оновленням рекорду траси здобули українець Іван-Богдан Городинський з часом 1:06:46 та гостя з Молдови Олеся Смовженко, яка фінішувала з часом 1:16:54.

У змаганнях чоловіків основна бігова боротьба проходила між Іваном-Богданом Городинським та Ігорем Порозовим (1:07:01), як результат обидва спортсмени перевершили позаторішний рекорд Тараса Сала (1:07:43). Третю сходинку виборов Богдан Семенович з часом 1:08:43. Найбільш титулований учасник Molokiya Lviv Half Marathon Тарас Сало, у якого за плечима перемоги у 2017 та 2018 роках, цьогоріч задовольнився четвертою сходинкою.

"Насправді не мав якихось особливих очікувань від даного старту, адже наразі вся підготовка сконцентрована на кубку Європи на 10 000 метрів, який відбудеться в Лондоні 6-го липня. В цілому все дуже сподобалось, погода була сприятлива, та гірки внесли корективи. Але оскільки я родом зі Львову, хоча зараз й тренуюся в Києві, я був до всього готовим, особливо на рідних вулицях.

Конкуренції як такої на трасі не було, навпаки всі допомагали один одному, ділились водою, губками. З великим задоволенням братиму участь у подібних стартах і в майбутньому", прокоментував Іван-Богдан.

Високі результати були показані і в жіночому заліку, так Олеся Смовженко з Молдови встановила рекорд траси, перевершивши попередній здобуток Валентини Кілярської зразка 2017 року більше ніж на 2 хвилини! Срібло здобула Ірина Бубняк, її результат – 1:17:30, вона ж стала і першою серед українок. Третю сходинку зайняла Наталія Семенович з часом 1:20:49, таким чином обидві бронзові нагороди 4th Molokiya Lviv Half Marathon опинились у бігового подружжя Семеновичів.

Переможниця розповіла про перипетіїборотьби на дистанції та емоції від перемоги:

"Це вже мій другий досвід участі в Molokiya Lviv Half Marathon, я вже бігла тут у 2016 році, і хочу сказати, що я вражена, наскільки все змінилось в кращу сторону за ці роки. І рівень організації, і особливо рівень підтримки глядачів та вболівальників, майже по всій дистанції була активна підтримка, люди навіть виходили на балкони, щоб підтримати – це вражає, адже це не є притаманним для наших країн!

Особливої конкуренції сьогодні не було, я обрала тактику відразу відірватись від конкуренток, що мені й вдалось. Авжеж було нелегко - і гірки, і бруківка змусили гарно попрацювати для перемоги. Та загалом я задоволена і перемогою, і рекордом траси."

На дистанції в 4,2 кілометра боротьба між Володимиром Кицем та Романом Ростикусом була така запекла, що переможця вдалось визначити лише за допомогою фотофінішу, і з результатом 13:19.1 золото взяв Володимир.

Цього року організатори компанія Run Ukraine зібрали учасників з усієї України, адже близько третини всіх учасників були гостями Львову з інших регіонів України, а 240 іноземних гостей завітали до міста Лева з 26 країн. Таким чином, 4th Molokiya Lviv Half Marathon став одним з найбільших бігових регіональних заходів. Захід традиційно відбувався за підтримки Львівської міської ради. Мер міста Андрій Садовий подолав 4,2 км разом з двома синами: Йосипом та Антонієм.

“Для мене ця дистанція є нормальною, а от Антоній сьогодні встановив особистий рекорд – 4,2 км, повна дистанція. Ось це, я розумію – лідер!

Я присвячую свій сьогоднішній біг родині. У нас вся родина займається спортом, веде здоровий спосіб життя. Собою демонструю, що в здоровому тілі – здоровий дух, і всіх до цього закликаю. Українці мають бути здоровими, сильними і мудрими! Насправді, дуже круто, півмарафонів треба більше, тому що збирається дуже класне середовище. Подивіться на тих людей, які сьогодні прийшли бігати і тих людей, які підтримують – це є світлі, чисті, добрі люди".

Маршрут головного бігового старту Західної України вже четвертий рік поспіль пролягав центральними вулицями міста в одне коло. Старт та фініш усіх дистанцій відбувався біля Львівської опери. Сам захід має найвищу оцінку – 5 зірок від Європейської легкоатлетичної асоціації. Це найвищий рівень сертифікації та оцінювання, який розроблений провідними фахівцями Європи.

“Цьогорічний півмарафон став рекордним за кількістю зареєстрованих учасників. Якщо говорити детальніше про Львівський півмарафон, то цього року ми маємо 3600 учасників, серед яких 8% це іноземці. Це означає, що біг є дуже популярним, адже кількість півмарафонців з кожним роком активно зростає. Ми щороку додаємо все більше нововведень, які покликані ще більше покращити умови для учасників: оновлені дистанції, страхування, що входить до складу стартового пакету, екскурсійні програми, збільшений призовий фонд, доставка стартових пакетів “Новою поштою” в інші міста, можливість позмагатися зі світовою елітою та багато іншого”, – прокоментував генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.

Титульним спонсором заходу виступає компанія "Молокія", яка вже четвертий рік поспіль підтримує як Львівський півмарафон, так і в цілому бігові старти Run Ukraine.

“Львівський півмарафон за чотири роки став не просто біговою, але вже і культурною подією. З року в рік стрімко зростає не лише кількість учасників забігів на різні дистанції, а й кількість вболівальників та гостей спортивного свята. Це є свідченням того, що українці свідомі до здорового способу життя і вміють створити атмосферу єдиної команди!

Ми, компанія ‚Молокія‘, разом з нашими друзями і партнерами Run Ukraine радо вносимо свій вклад в здоров‘я нації”, - поділилася враженнями маркетинг директор компанії “Молокія” Юлія Демчик.

Цьогоріч призовий фонд змагань був збільшений на 56 500 гривень порівняно з тогорічним та склав 143 000 гривень. Грошову винагороду отримали абсолютні переможці, призери в семи вікових категоріях серед чоловіків та жінок на дистанції півмарафону та спорстмени, що встановили рекорди траси.

У програмі півмарафону відбулися три індивідуальні забіги на дистанціях: 21,0975 км, Swiss Energy 10 км та Rexona Mini Marathon 4,2 км. Також пройшов естафетний забіг 3х5 км +1х6,0975 км під назвою Under Armour Relay та командна першість 4 по 21,1 км. Традиційно відбулися і дитячі забіги на дистанціях: 1000 м, 500 м та 100 м.

Також найдовшу дистанцію подолали і люди поважного віку. Найстаршим учасником став Василь Крупський 1940 р.н., який став четвертим у категорії 70-99 р. з результатом 2:13:29.

На старт різних дистанцій вийшли міський голова Львова Андрій Садовий з сім’єю, телеведучий Слава Варда, солістка групи “А.Р.М.І.Я” Світлана Сафронова, телеведучий “Сніданок з 1+1. Вихідний” Олександр Попов, реабілітолог Тетяна Воротіліна, телеведучий Олександр Андросов, чемпіон світу з бігу на 1500 метрів 2006 року Іван Гешко та інші.

Особливі нагороди отримали усі фінішери дистанції 21 км – медалі з оновленим дизайном, який базується на символіці міста.

Основним мотивом естафетних медалей став національний орнамент вишиванки. Всі чотири медалі складаються в довгий візерунок, що дозволяє побачити один цілісний малюнок.

Аби львів’яни могли якнайкраще підготуватися до майбутнього старту, організатори забігу, компанія Run Ukraine, провели серію безкоштовних бігових тренувань Open Run Day напередодні забігу, а також серію безкоштовних лекцій від досвідчених бігунів та тренерів.

У організації 4th Molokiya Lviv Half Marathon було задіяно 637 волонтерів, 13 реанімобілів медичної допомоги, 14 представників “Червоного Хреста”, 22 волонтери “Мальтійської служби допомоги” та 5 екіпажів організації “MotoHelp”, які знаходились вздовж всього маршруту.